Cierpice - Wielka Nieszawka
rajd pieszy
Organizator: Urszula Sobkowiak
Trasa: PKP Cierpice - skansen Wielka Nieszawka - PKP Cierpice - 5 km
Uczestników: 9
Fot. Gerhard Piesik, Urszula Sobkowiak
W niedzielę, 14 czerwca 2026 r., dzielna 9-osobowa grupa turystów z "Wędrownika" wybrała się z Cierpic do Wielkiej Nieszawki. "Gwoździem" programu dnia było zwiedzanie mennonickiego skansenu. W planie była następnie wędrówka wałem przeciwpowodziowym do Torunia Kluczyków. Ale pogoda nie sprzyjała realizacji takiego planu. Padało, lało z małymi przerwami, zapowiadana była też burza. Wobec tego, po małych posiadach pod wiatą i skonsumowaniu kanapek z herbatą z termosów, postanowiono wrócić do Cierpic do pociągu. Warto nadmienić, że nasi Koledzy: Gerhard i Tadzio, osłodzili nam ten czas pysznymi słodyczami. Ale i tak miny mieliśmy uśmiechnięte, bo cała wyprawa była interesująca. Przeszliśmy ok. 5 kilometrów. Organizatorką była Urszula Sobkowiak.



